Haber

CHP İstanbul İl Başkanlığı Önünde Adaylara Destek Eylemi

CHP İstanbul İl Merkezi önünde toplanan partililer, AVCILAR ve Sarıyer’de aday olan mevcut belediye başkanlarının aday gösterilmeyeceği iddialarını protesto etti. Belediye başkanlarına destek veren partililer genel merkezi arayarak ithal aday istemediklerini belirtti.

CHP’nin aday belirleme toplantısı Ankara’da devam ederken, Avcılar ve Sarıyer’de aday olan mevcut belediye başkanlarının aday gösterilmeyeceği iddiaları nedeniyle bir grup partili CHP İstanbul İl Müdürlüğü önünde toplandı. Aday olan mevcut liderlere destek veren partililer, onları genel merkezlerine davet ederek, Sarıyer ve Avcılar’da da aynı kişilerin aday gösterilmesini istedi.

Avcılar Belediye Başkanı Hançerli’ye destek veren Aslan Uzun, “Avcılar’a Turan belediye başkanı istiyoruz. Avcılar’a ithal belediye başkanı istemiyoruz. 40 yıldır imar sorunu yaşayan Avcılar’ın sorununu çözen belediye başkanının yolsuzluğu yok” dedi. Ya da hırsızlık. Bu yüzden Avcılar’da. “Turan’ı yeniden başkan istiyoruz” dedi.

Bir diğer partili ise, “Bugün Turan Hançer için buradayız. Buradan CHP Genel Merkezi’ne sesleniyoruz. Bugün buraya kentsel dönüşüme çözüm üreten bir başkana destek olmak için geldik.”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e destek için gelen Ruşan Aydın, Sarıyer Şükrü Belediye Başkanı’nın kişisel çabalarıyla kazanılmış bir belediyedir. Sarıyer’in kişisel entrikalara alet edilerek kaybolmasını istemiyoruz. “Binlerce Sarıyerli olarak Şükrü Genç’in aday olmasını istiyoruz” dedi.

Parti üyeleri her iki belediye başkanına da destek sloganları attı. Uzun süre bekleyen partililer, gecenin ilerleyen saatlerinde il merkezi önünden ayrıldı.

haberortakoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu