Haber

‘Umre’ için biriktirdikleri altın ve parayı dolandırıcıya kaptırdılar

KASTAMONU’nun Tosya ilçesinde kendisini jandarma olarak tanıtan şahıs, girdiği evdeki kadına “Eşinizle birlikte cinayete karıştınız” diyerek 40 bin TL nakit ve 35 bin TL alarak ortadan kayboldu. TL değerinde altın. Çiftin umreye gitmek için altın ve para biriktirdiği öğrenildi.

Olay, Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı Bayat köyünde saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Köy muhtarı Bektaş Candan’ın evine giderek o sırada yalnız olan Hanife Candan’a kendisini jandarma olarak tanıtan şahıs, “Dul bir kadını öldürdüğünüz belirlendi. Birazdan ekipler gelip sizi alacak. diyerek evdeki altın ve parayı garanti ücreti adı altında talep etti. .

EŞİNE BİLDİRMESİNİ ENGELLEDİ Eşine telefonla haber vermek isteyen Hanife Candan daha ısrarlı davranarak parayı tekrar isteyince Hanife Candan, konutunda bulunan 40 bin TL nakit ve 35 bin TL değerindeki altını teslim etti. . Altınları ve paraları alan kişi yaya olarak köyden ayrılırken yolda karşılaştığı bir kişiden kendisini ilçe merkezine götürmesini istedi. İşi olduğunu söyleyerek götüremeyeceğini söyleyen Muharrem Dalmaz isimli şahıs, zanlının yaya olarak ortadan kaybolduğunu söyledi. Çalınan para ve altınların çift tarafından umreye gitmek için saklandığı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu